Dünyanın Çocuklara Özel Üretilmiş İlk Zeytinyağı

  • MARKAKIDSOLIO
  • WEB SİTESİwww.kidsolio.com

Zeytin meyvesini eğer yeterince olgunlaşmadan dalından koparıp ısırırsanız, ağzınızda yoğun buruk-acı bir tat hissedersiniz. Acılık polifenol denilen ham meyveyi kuşlardan korumak için ağacın salgıladığı bir bileşikten kaynaklanır. Olgunlaştıkça azalır.  Henüz yeşil iken hasat edilen zeytinlerden yağa bu acılık ve yakıcılık daha fazla geçer. Erken hasat yağların bu yakıcı, acı lezzeti yetişkin gurmeler için elbette eşsiz keyif vericidir. Fakat yüksek polifenollü yağlar hem damak tadı olarak hem de bünyeleri henüz çok hassas olduğu için, küçük çocuklara uygun olmayabilir. Büyüklerin bitter çocukların ise sütlü çikolata sevmesi gibi düşünebilirsiniz. Biz de aynı mantıktan hareketle çocuklara yönelik yumuşak bir lezzeti olan Kidsolio’yu ürettik.

Kidsolio üretiminde, polifenol düzeyi doğal olarak düşük zeytin çeşitlerini tercih ediyoruz. Ne erken ne de geç “tam zamanında hasat” edip yine soğuk sıkım tekniğiyle özenle işleyerek elde etiğimiz Kidsolio’yu çocukların seveceği sevimli zeytin karakterleri ile bezenmiş ambalajlarda sunuyoruz.

Olgunlaşan zeytinlerde fenolik bileşikler azalırken E vitamini ve esansiyel yağ asitlerinden linolieik asit miktarı yükselmektedir.

KIDSOLIO

TAM ZAMANINDA HASAT

Zeytin ağacı yaza geçerken çiçek açar ve meyvelerini oluşturur.

Tüm yaz mevsimi boyunca meyvesini güneşin enerjisi ve topraktan aldığı besin maddeleri ile büyütür. Zeytin danesi önce koyu yeşil renktedir sonbahar geldiğinde artık olgunlaşmaya başlar. Rengi sarıya sonra pembeye mora ve nihayet siyaha döner.

Olgunlaşma ile zeytin danesinde onu acı tadı ile korumakta görevli polifenoller azalırken besleyici değerini geliştiren bazı vitaminler özellikle E vitamini artar.

Shopping Basket
Görüşmeyi Başlat
Alhatoğlu Zeytinyağları
Whatsapp Destek Hattı

Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?