HAKKIMIZDA


Akhisar’ın zeytin kent olmasında öncü rol oynayan Rahmetli Hüseyin Alhat’ın çocukları Mustafa ve Alper Alhat kardeşler,
1998 yılında işleri babalarından devralıp Alhatoğlu Zeytincilik Gıda Limited Şirketi’ni kurdular.
Hem zeytinin çiftçiliğini hem de ürettikleri zeytinleri işleyen iki kardeş,
ambalajlı zeytinyağı üzerine odaklanarak 2011 yılında modern ve yüksek kapasiteli zeytinyağı dolum tesislerini faaliyete geçirdiler.
Yaptıkları teknoloji ve otomasyon yatırımları sayesinde, 1 lt ve altında ambalajlarda
hem ülkemizdeki tüketicilere ulaşılabilir fiyatlara zeytinyağı sunabilmeyi hem de zorlu dış piyasada rekabetçi olabilmeyi başardılar.

Biz Kimiz?

ALHATOĞLU ZEYTİNYAĞLARI

Türk Gıda Endüstrisinde 22 yılı aşkın deneyimi ile faaliyet gösteren Alhatoğlu Zeytinyağı, Türkiye'nin lider zeytinyağı üreticisi ve ihracatçısı olarak kendi kırma, depolama ve paketleme üniteleri ile, zeytinyağı sektörüne ve müşterilerine hizmet vermektedir.

1.500m2 yükleme alanı ve 10.000 m2 kapalı alan ile Akhisar'da bulunan fabrikası, 5.000 ton depolama kapasitesine ve günlük 100 ton paketleme kapasitesine sahiptir.

Natürel Sızma Zeytinyağı, Riviera Zeytinyağı, Rafine Zeytinyağı, Rafine Prina Yağı ve Prina Yağı'nı kendi tescilli markaları altında perakende ve dökme ambalajlarda üretip tanıtan Alhatoğlu Zeytinyağları, hem yerel ve uluslararası pazarlar için üretim yapmaktadır.

Geçmişten Bu Güne Alhatoğlu

TARİHÇEMİZ

ALHATOĞLU AİLESİ


Babaları Hüseyin Alhat’ın deneyimleri ve engin bilgileri ışığında büyüyen ve zeytine dair yapılacak daha çok şey olduğunu
görerek yeni atılımlar üzerinde çalışan Mustafa ve Alper Alhat, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü görevler alarak
ülke ve bölge zeytinciliğini geliştirmek için babalarının izinde yürümeye devam etmektedirler.

hüseyin-alhat

Hüseyin Alhat

Kurucu

mustafa-alhat

Mustafa Alhat

Eş Başkan

alper-alhat

Alper Alhat

Eş Başkan